Connect with us

Sport

DRAMATIČNO U TORINU! Đoković se umalo SRUŠIO, TRESAO SE se na pauzi i usred gema (VIDEO)

Novak Đoković nije uspio da se potpuno odmori za duel sa Kasperom Rudom u finalu Završnog mastersa u Torinu.
Izašao je na teren, a onda se umalo dva puta srušio na teren. Djelovalo je da se osjeća užasno loše, pa su se mnogi plašili i da će se srušiti na terenu.

Kada je uslijedila pauza između dva gema, desna ruka mu se tresla, baš kao i protiv Danila Medvedeva.

Mnogi su se zabrinuli da je preumoran, a Đoković je odlučio da skraćuje poene i tako obezbijedi sebi dodatni odmor.

Sport

SP Katar, KAKVA UTAKMICA! Maroko “pregazio” Španiju i ide u četvrtfinale

U pretposljednjem meču osmine finala sastale su se reprezentacije Maroka i Španije. Poslije regularnih 90. minuta, te produžetaka i rezultata 0:0; meč je riješen penal serijom. Tu su se bolje snašli Marokanci, napravili senzaciju, srušili Španiju i prošli rezultatom 3:0.

Od početka prvog dijela igre, Španija je pokušala da uspostavi dominaciju, ali Maroko se nije dao.

Naprotiv “Lavovi Atlasa” su odlučili da se otvore i napadnu “Crvenu furiju”.

Hakimi, Zijaš i ekipa nisu dozvolili da im favorizovana Španije kroji igru u prvom poluvremenu.

Međutim, prva izglednija prilika pripala je Špancima u 27. minutu. Marko Asensio je dočekao centaršut u šesnaestercu Maroka i tukao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla lijevo od gola golmana Bonoa.

Na isteku 42. minute odličnu loptu je poslao Sofiane Bufal. Najif Agerd je trebao učiniti bolje glavom izbliza, ali poslao je loptu iznad prečke.

Do kraja poluvremena, Španija nije dozvoljavala Maroku da se razigra pred golom. Luis Enrike je postavio granitni zid pred gol Unaija Simona.

Poslije prvog dijela meča, rezultat je bio 0:0.

Kako se završilo prvo poluvrijeme, započelo je drugo. Španski izabranici Luisa Enrikea su odmah počeli da pritiskaju “Lavove Atlasa”, ali mreže su mirovale.

U 68. minutu je dobar centaršut u kazneni prostor poslao Žordi Alba, ali ga je presjekla protivnička odbrana. Bila je to izgledna šansa, međutim rezultat je i dalje bio 0:0.

Apsolutna dominacija “Crvene furije” nije davala rezultat. U jednom trenutku meča, Španija je imala posjed lopte skoro 70 odsto.

Izgledalo je kao da su se obje selekcije zadovoljile “rovovskom” igrom na sredini terena, kao sigurnim putem za produžetke.

Na kraju meča i regularnih 90. minuta, semafor je pokazivao početnih 0:0 i susret je otišao u produžetke.

Najbolju priliku u prvom produžetku imao je Valid Kedira iz Maroko kada je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio tući iz sve snage po sredini gola. Unai Simon je bio oprezan i odbranio mu je šut.

Do kraja prvih 15 minuta igre, obje ekipe su pokušavale da dođu do pogotka, ali svi su napadi bili “kratkog daha”.

Drugi produžetak protekao je u naizgled obostranoj želji da se ovaj duel riješi sa penal tačke.

Pablo Sarabia je u 123. minutu tukao iz blizine, ali nekako uspijeva pogoditi samo lijevu stativu. Bila je to sjajna prilika za Španiju da riješe meč, ali otišlo se na izvođenje kaznenih udaraca.

Penale su izvodili:
Maroko: Sabiri (O), Zijaš (O), Benoun (X), Hakimi (O)

Španija: Sarabia (X), Soler (X), Buskets (X)
Nezavisne

Nastavi čitati

Sport

Ibrahimović: Nisam egoista, želim da doprinesem timu

Fudbaler Milana Zlatan Ibrahimović izjavio je da nije egoista i istakao da se uvijek raduje timskom uspehu, prenose italijanski mediji.

Ibrahimović se trenutno oporavlja od operacije koljena, a na teren bi trebalo da se vrati početkom naredne godine. Šveđanin je demantovao da voli da uvijek bude u centru pažnje.

“Želim da doprinesem timu na svaki mogući način. Nisam egoista i ne želim da sve postignem sam. Došao sam u Milan sa namerom da dam sve od sebe – pomognem saigračima da napreduju i timu da bude uspješan, uz razumevanje procesa kroz koji prolazimo. To zahtjeva veliku žrtvu i naporan rad, nisam došao da prekratim vrijeme. Asistenti su podjednako bitni kao i napadači, radim sve što je u mojoj moći”, rekao je Ibrahimović.

On je prošle sezone osvojio titulu sa Milanom u Seriji A.

“Postao sam najstariji asistent u istoriji Milana. Veoma mi je važno da ekipa pobjeđuje. Činim baš sve da pomognem, čak i kao najstariji igrač”, zaključio je Ibrahimović.

Sport

Novi bombastičan transfer Crvene zvezde, Argentinac stiže u Beograd?

Nakon bobmastičnih dolazaka košarkaša Luke Vildoze i trenera Duška Ivanovića u Košarkaškom klubu Crvena zvezda se spremaju za novo iznenađenje jer žele Fakunda Kampaca.

Redove “crveno-bijelih”, ako se sve kockice slože, mogao bi da pojača još jedan vicešampion svijeta, uz to dvostruki prvak Evrolige, košarkaš koji je dvije godine bio saigrač Nikole Jokića u Denveru… Riječ je o virtuoznom, čigrastom plejmejkeru Kampacu koji je nedavno u Dalasu završio drugu NBA misiju, piše Sportski žurnal.

Treba istaći da je Zvezda trenutno pod zabranom angažovanja novih igrača od strane Evrolige, ali čini se da to ne bi trebalo da bude problem koji ne može da se riješi. Sve u cilju dolaska Argentinca koji je bio dirigent igre trofejnog Real Madrida.

Inostrani i srpski mediji objavili su da je Kampacov menadžer, koji ima veze sa agencijom koja zastupa i Vildozu dobio je i poziv iz Crvene zvezde. Navodno i primamljivu ponudu koja bi lako mogla da rezultira time da šampion Srbije i ABA lige oformi argentinski bekovski tandem sa kojim bi i ambicije za iskorak u Evroligi imale realnu osnovu.

Kako se navodi prvi izbor Kampaca je povratak u Real gdje je proveo nekoliko godina i gdje se osjeća kao domaći igrač, ali tu postoji nekoliko prepreka. Počev od toga da Real ima trojicu vrsnih plejmejkera, sve do repova oko obeštećenja prilikom odlaska omalenog pleja u NBA. Kampaco Realu duguje dio obeštećenja koji je sam morao da plati kada je išao u NBA ligu. Madridska Marka je pisala o sumi od 2.600.000 evra koliko bi morao da nadoknadi “kraljevskom klubu”. Drugi problem je porez jer pomenuti španski medij ističe da bi po povratku u Madrid morao da plati porez od 45 odsto kao državljanin Španije, ako bi prvo igrao u nekoj drugoj zemlji, onda bi se od ljeta vodio kao stranac i plaćao duplo manje.

Sjajni Argentinac ima na stolu i ponudu Reala. Ali, prevaga na Zvezdin tas, osim poreskih olakšica, u konkurenciji sa drugim zainteresovanim klubovima mogli bi da budu Vildoza, njegov saigrač iz državnog tima, kao i trener Ivanović, čije kvalitete Kampaco odlično zna iz vremena dok je igrao u ACB ligi.

Žurnal navodi da je privremena zabrana angažovanja novih igrača, koju je kancelarija iz Barselone izrekla “crveno-bijelima” u fazi rješavanja i uskoro bi rampa trebalo da bude podignuta. Sigurno je da u Beogradu žele da požure sa tim jer po nekim medijima Kampaca žele i italijanska Olimpija Milano, ali i turski Fenerbahče.