Connect with us

Sport

NISAM RAZMIŠLJAO O PREDAJI Đoković o problemima tokom meča

Novak Đoković savladao je Danila Medvedeva u trećem kolu završnog mastersa u Torinu rezultatom 2:1, poslije više od tri sata igre.
Zaista veliko olakšanje. Danil i ja smo imali slične borbe i ranije. Znao sam da mu je ovo posljednji meč u sezoni i da ne želi da ga završi porazom. Imao sam šanse u drugom setu, ali je on tad odlično gađao. Igrao je zaista dobro. Nisam bio dobro tokom trećeg seta, moram priznati. Mnogo sam se mučio da ostanem na visini zadatka. Bila je velika borba, to je sigurno. Jako sam ponosan što sam uspio da pronađem posljednji atom energije i vratim se u meč. Gubio sam, imao je Danil servis za pobjedu, ali sam uspio da pročitam njegove servise i vratim se u igru – rekao je Novak poslije velike borbe sa Rusom.

Iako mu nije bilo najbolje, nije razmišljao o predaji meča.

– Ne znam kakva su pravila. Da sam odlučio da odustanem ne znam da li bih mogao da igram. Ovaj meč protiv jednog od najjačih rivala koje imam je bio izuzetno bitan za mene i želio sam da pobjedim.

Sport

Ovoj novinarki na Mundijalu ni Mesi nije odolio!

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru mnoštvo novinara i medijskih ekipa u miks zoni poslije meča Argentina – Meksiko čekali su dva sata zvijezde fudbala, posebno Lionela Mesija.

Posebno se, pišu mediji, izdvojila meksička novinarka Ines Sainc. Voditeljka TV Asteka, nosioca TV prava za Mundijal u Meksiku, naprosto je  hipnotisala kolege novinare koji su bili u njenoj blizini. Prozvali su je “Miss Mundijala među novinarkama”.

Kako piše Telegraf.rs, nekim kolegama je čak Ines bila interesantnija od mnogih igrača koji su prolazili kroz miks zonu.

Obukla je crveni kombinezon koji joj je istakao atribute, a iskoristila je svoj izgled i šarm da obezbjedi mnoge ekskluzive poslije meča.

Imala je intervjue 1 na 1 sa najvećim zvijezdama meksičke reprezentacije, Hirvingom Lozanom, Aleksisom Vegom i drugima, pred njom je stalo najmanje pet igrača Meksika, dok drugi novinari nisu uspjeli pola od toga.

Bila je uporna, prišla je i pitala svakog igrača koji je prošao, a jedini koji je od Meksikanaca odbio i na drugu molbu bio je Raul Himenez, koji je samo prošao kroz miks zonu.

Uspjela je da intervjuiše i argentinske zvijezde, Anhela Di Mariju , ali i Lionela Mesija. Doduše, s Mesijem nije imala intervju 1 na 1, već je Mesi grupno stao i pričao za sve TV kamere.

Ines je na svom Instagram nalogu objavila i mnogo fotografija iz Katara.

Nastavi čitati

Sport

IZNENAĐENJE U KATARU: Belgija na koljenima, Maroko prvi u grupi (VIDEO)

U DRUGOM duelu dana na Mundijalu u Kataru sastali su se Belgija i Maroko, a Marokanci su potpuno zasluženo stigli do pobjede i iznenađenja – 2:0 (1:0).

Prvi gol za Marokance postigao je Sabiri u 73. minutu utakmice. I to jako lijep, iz slobodnog udarca. A drugi Abuhlal u 92. minutu za ovjeru velike pobjede.

U prvom poluvremenu Belgija je bila bolja, ali Maroko je imao opasnije šanse.

Prvo je zaprijetio preko Hakimija u 35. minutu, da bi potom u 46. Hakim Ziješ postigao pogodak, bacio u očaj protivnika, ali je taj pogodak na kraju bio poništen.

VAR je reagovao i ispostavilo se da je u pitanju bio ofsajd, pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku je Belgija probala odmah da stigne do prednosti, ali Eden Azar nije imao dovoljno koncentracije u završnici.

Ali, u 73. minutu Maroko je stigao do gola koji nije poništen, Sabiri je bio strijelac pa su Crveni đavoli upali u problem.
Iz kog nisu uspjeli da izađu.

Maroko je na prvom mjestu na tabeli ima četiri boda, Belgija tri, Hrvatska jedan, a Kanada je posljednja bez bodova. Hrvatska i Kanada imaju meč manje.

Posljednje, treće kolo grupe F na programu je prvog decembra, a sastaće se Kanada – Maroko i Belgija – Hrvatska.

NOVOSTI

Sport

SUMANUT ZAHTIJEV! Kosovo traži od FIFA-e “POKLONITE nam stadion “974””

Fotografija iz srpske svlačionice sa spornom zastavom i natpisom “Nema predaje” razljutila je čelnike samoproglašenog Kosova.

Tamošnji fudbalski savez zatražio je reakciju FIFA, koja sada istražuje cijeli slučaj.

Srbija bi zbog toga mogla biti sankcionisana i uskoro bi trebalo da bude poznat rasplet situacije.

U međuvremenu, takozvano Kosovo je otišlo korak dalje i zatražilo od FIFA nevjerovatan poklon – stadion!

Traže da im FIFA pokloni stadion “974”, koji je izgrađen od brodskih kontejnera i modularnog čelika.

Po završetku prvenstva taj će stadion biti poklonjen nekoj od država članica FIFA.

Tzv. Kosovo se smatra jednim od favorita za dobijanje stadiona na kojem će Srbija odigrati svoj susret posljednjeg kola grupne faze protiv Švajcarske, 2. decembra.

Stadion “974” završen je 20. novembra 2021, a deset dana kasnije na njemu je odigrana prva utakmica.

Ime je dobio po broju kontejnera od kojih je sagrađen (974), što je i međunarodni pozivni broj za Katar.

Kapacitet ovog stadiona je 44.000 sjedećih mjesta, a trenutno se nalazi u Dohi.

To je prvi montažni stadion u istoriji svjetskih prvenstava.

Na njegovom mjestu biće izgrađen park, a na njemu će se igrati i jedna četvrtfinalna utakmica.