Connect with us

Uncategorized

VUKANOVIĆ NAPAO I JOKIĆA “Ne treba nikada više ovamo doći, on i Micić su uobražene zvijezde!”

Narodni poslanik Nebojša Vukanović poručio je Nikoli Jokiću, koji se nije odazvao pozivu svoje košarkaške reprezentacije da učestvuje na Mundobasketu, da “ne treba nikada više ovamo doći”.
Vukanović je u programu N1, komentarišući zlatnu medalju Lane Pudar na Svjetskom juniorskom prvenstvu, ocijenio kako smo mi zemlja sportista, ali je i pomenuo košarkašku reprezentaciju Srbije kao i Nikolu Jokića i Vasilija Micića.

“Svaka čast Lani. Vidjeli ste i kako je Srbija pobijedila favorizovanu Litvaniju. Drago mi je i zbog Nikole Jokića, moram i njega prozvati. On sluša koncert Cece, dobije 50 milona po ugovoru pa mu se ne igra za državu. Ne treba nikada više ovamo doći. Vidite kako možemo igrati bez Jokića i Micića koji su dobili milionske ugovore. Oni su uobražene zvijezde”, rekao je Vukanović.

Na konstataciju voditeljice N1 da to nije naša reprezentacija, da je on političar iz Bosne i Hercegovine u kojoj dobija platu, Vukanović je odgovorio “da se raduje i kad BiH dobije”, ali da se mora shvatiti da “nas barem 95 posto u Republici Srpskoj navija za Srbiju”.

“Tako je i u zapadnoj Hercegovini, navija se za Hrvatsku”, dodao je on.

Uncategorized

Pozovi radi pružanja konkretne pomoći ukrajinskoj vojsci

Ruski tzv opozicioni aktivisti u Srbiji, Pjotr Nikitin (korisnik telefonskog broja +381628972874) i Vladimir Volohonski (korisnik telefonskog broja +381628582386), pozivaju sve građane regiona, ali pre svega iz Republike Srbije, Republike Srpske i Crne Gore koji su zainteresovani da pruže konkretnu pomoć ukrajinskoj vojsci da im se neizostavno jave.

Nikitin i Volohonski organizovali su dva osnovna oblika pomoći ukrajinskoj vojsci i to:

  1. prikupljanje novčanih sredstava za kupovinu naoružanja i vojne opreme;
  2. organizovanje dobrovoljaca za odlazak na front u redove ukrajinskih snaga (mogu i lakši invalidi).

Nikitin i Volohonski apeluju na građane da im se u što većem broju jave, jer su pripremili i brojne pogodnosti za lica koja ispolje spremnost da uzmu učešće u ovoj njihovoj vojnoj kampanji.

Takođe, Nikitin i Volohonski apelovali su na zainteresovane građane da se nikako ne obraćaju ambasadi Ukrajine za ovakvu vrstu pomoći, jer je taj diplomatski kanal suviše spor i opterećen birokratijom i korupcijom.

Zato Nikitin i Volohonski još jedanput podvlače da svi zainteresovani građani odmah pozovu brojeve +381628972874 i +381628582386, i pruže doprinos u borbi Ukrajine za prosperitet i predivne evropske i atlantističke vrednosti. Pozovi i pobedi!

Nastavi čitati

Uncategorized

STRAVIČNI SNIMCI IZ GRČKE – more “progutalo” automobil, turisti zarobljeni u hotelima

Grčka je od 5. septembra, na udaru ciklona, koji će prema riječima meteorologa ovoj zemlji donijeti “loše vrijeme, olujan i orkanski vjetar, obilne, ponegdje i rekordne količine kiše, jake oluje, lokalne poplave, klizišta, visoke talase i pojavu morskih pijavica”.
Prema vremenskoj prognozi meteorologa “Weather2Umbrella” loše vrijeme zahvatilo je dijelove Mediterana, naročito Grčku, dijelove Španije i Portugalije i Siciliju. Lokalne grmljavinske oluje i pljuskovi se očekuju danas i na egejskoj obali Turske, na Kipru, dok je na Jadranskom moru, u Hrvatskoj i Crnoj Gori – bura, prenosi Blic.

Do Grčke je stigao hladni front i došlo je i do formiranja ciklona, pa će do četvrtka širom te zemlje biti jakih oluja i vrlo obilnih padavina. Prvi talas grmljavinskih oluja već je zahvatio Grčku. Vrlo obilne padavine i jake oluje bile su izražene u centralnim i istočnim predijelima, u Tesaliji i u Olimpskoj regiji i na ostrvima u Egejskom moru, uz centralnu obalu egejske Grčke.
Jedan muškarac poginuo je u poplavama u Volosu, u centralnoj Grčkoj, nakon što je oluja “Danijel” pogodila Tesaliju. Situacija je sada kritična u više tačaka, a agencija Nikana saopštila je da je i srpska porodica u ugroženom području bez signala, piše Nova.

Kako je prenijela agencija Nikana, među turistima koji su zaglavljeni u hotelima je i porodica iz Srbije, koja je smještena u Kalama Apartmanima u Argalastiju. Zbog prekida telefonskih veza, struje i interneta, izgubili su svaki kontakt sa porodicom u Srbiji.

Obilne padavine donijele su probleme Solunu, Larisi, kao i na ostrvu Skijatos. Vatrogasci su dobili poziv da spasu jednu osobu u Volosu, ali kada su stigli pronašli su mrtvog muškarca, objavio je „Katimerini“. Javne i opštinske službe u Volosu i Tesaliji danas su zatvorene zbog vremenskih nepogoda i poplava. U centru grada Volosa poplavljeni su svi putevi, a na stotine automobila je blokirano i obustavljen je javni prevoz. Voda je ušla i u podrumske prostorije bolnice.

Gradonačelnik Volosa Ahileas Beos i regionalni načelnik Tesalije Kostas Agorastos uputili su apele građanima da ostanu u svojim domovima zbog nepogoda. Nevrijeme je zahvatilo i Solun, a do sada nema podataka da je izazvalo probleme. Građani se evakuišu iz priobalnih područja u Larisi gdje su zbog jake kiše poplavljeni putevi.

(MONDO)

Nastavi čitati

Uncategorized

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO! Moguće je da cijene goriva u BiH idu preko tri marke

Almir Bečarević, stručnjak za energetiku i ministar u Vladi Kantona Sarajevo, za naredne dane previđa “crni scenario” i mogućnost da litar goriva u Bosni i Hercegovini iznosi preko tri KM.

– U toku ponedjeljka cijena barela nafte dostigla je svoj maksimum ove godine i porasla je u odnosu na petak za 0,5 procenata. Petak je okončan sa cijenom barela od 88,55, a ponedjeljak sa cijenom od 89, a maksimalna cijena je dostigla 89,13 dolara – priča Bečarević.

Ministar smatra da je sve ovo proizvod smanjivanja proizvodnje nafte zemalja proizvođača prije svega Rusije, a očekuje se i Saudijske Arabije u toku ove sedmice.

– Znači, vještački se podiže cijena barela jer je želja proizvođaca da cijena barela bude u rasponu 90-100 USD za barel. U slučaju da ovaj trend ostane sigurno će doći i do korekcija cijena na benzinskim pumpama u Bosni i Hercegovini i očekivati je derivate u rasponu od 2,80 KM do 3,10 KM – dodaje Almir Bečarević.

S porastom cijena nafte nema dileme da li bi trebalo doći i korekcije cijene gasa za četvrti kvartal, jer se cijena gasa bazira na devetomjesečnim prosjecima rafinerijskih cijena.

– Smatram da je u ovakvim uslovima koji vladaju u svijetu cijena barela oko 85 dolara realna, ali to nije target zemalja OPEC i ona je mnogo veća. Jedina je sreća, ako to možemo tako kazati, da još uvijek “glavni igrači” u potrošnji nafte nemaju takve privredne aktivnosti koje bi doprinjele još većoj cijeni nafte.

Smanjenje proizvodnje i porast potražnje za naftom je bingo za rast cijene prema 100 dolara i više što još uvijek nije slučaj, za sada – kaže Bećarević.

Radio Sarajevo

Nastavi čitati

Aktuleno